IMG 3554 2  IMG 6019 filtered  Obraz 185  Obraz 133

        

Ceny tuczników dalej rosną. Podaż żywca na rynku jest ograniczona

W ubiegłym tygodniu wzrost notowań cen tuczników został zatrzymany. W większości krajów europejskich rynek tuczników był zbilansowany. Jednakże z niektórych krajów docierają do nas informacje o spadku wagi ubojowej żywca. Oznacza to, że żywca w tych krajach brakuje i w najbliższych tygodniach jego podaż będzie ograniczona.

Perspektywa sezonowego wzrostu ceny najbardziej rysuje się w Hiszpanii, która jak co roku spodziewa się najazdu turystów z całej Europy. Na razie jednak hiszpańscy eksporterzy poddani są dużej presji cenowej na rynkach trzecich ze strony USA i Brazylii.

W Niemczech ostatni czwartek był dniem świątecznym. Nie wpłynęło to jednak na cenę tuczników. W bieżącym tygodniu obserwuje się wysoki popyt na żywiec wieprzowy. Pogoda sprzyja spotkaniom przy grillu. Przy ograniczonej podaży cena tuczników na przyszły tydzień wzrosła o 1 cent do wysokości 1,81 €/kg wbc. (VEZG)

W Polsce tuczników na rynku brakuje. Niektóre zakłady ograniczają uboje, aby stabilizować cenę żywca. W notowaniach KZP-PTCH w cena tuczników wyniosła 5,84 zł/kg w przeliczeniu na żywiec, tj. o ponad 6 groszy więcej niż tydzień temu.

USA: Wzrost cen tuczników kontraktów terminowych na przypadające na miesiące letnie. Ceny tuczników w kontraktach terminowych osiągnęły nowe wysokie poziomy: czerwiec $81,85, lipiec $81,90, sierpień $81,30 za 100 funtów. Jeszcze 21 kwietnia, czyli ponad miesiąc temu, cena na czerwiec wynosiła $67,77. W krótkim czasie wzrost ceny wyniósł $30 na tuczniku.

Odsłon artykułów:
1249966

Aktualności

Starsze...

Ostatnie notowania

kliknij na obrazku ↓
2018 MRiRW
 

Pobierz zasady bioasekuracji

kliknij na obrazku ↓

biosaekuracja okladka

MRiRW: zasady identyfikacji świń

kliknij na obrazku ↓

MRiRW naglowek pisma