IMG 3554 2  IMG 6019 filtered  Obraz 185  Obraz 133

        

KZP-PTCH ponownie bez przedstawiciela w Komisji Zarządzającej Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego

MRiRW opublikowało w dniu 31/05/2017 listę członków Komisji Zarządzających dla poszczególnych Funduszy Promocji w latach 2017-2021. Niestety nasz kandydat nie został wybrany przez ministra rolnictwa do Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Ministerstwo uzasadnia na swojej stronie internetowej, że „kluczową zmianą w znowelizowanej ustawie jest zmiana składu komisji zarządzających zapewniająca przedstawicielom producentów produktów rolno-spożywczych większą reprezentację. Zmiana ta ma na celu umożliwienie przedstawicielom środowiska, z którego wpłaty na fundusze promocji pochodzą, większy wpływ na sposób wydatkowania środków tych funduszy.”
 

W naszym przekonaniu ten cel nie został osiągnięty. Podobnie jak w poprzednich kadencjach, nasza organizacja Krajowy Związek Pracodawców – Producentów Trzody Chlewnej, której członkowie są największym płatnikiem Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego, nie ma swojej reprezentacji w Komisji Zarządzającej. Czyżby Ministerstwo uznało, że najwięcej środków wpłacanych do Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego pochodzi od członków związków zawodowych, organizacji ekologicznej czy izby rolniczej?

I. Członkowie komisji reprezentujący ogólnokrajowe organizacje zrzeszające podmioty prowadzące chów lub hodowlę świń:

1. Pan Tadeusz Boruta
2. Pan Paweł Krajmas
3. Pan Janusz Dominik Walczak
4. Pan Mariusz Gołębiowski
5. Pani Ewa Szydłowska

II. Członkowie komisji reprezentujący ogólnokrajowe organizacje zrzeszające zakłady przetwórcze mięsa lub prowadzące działalność w zakresie uboju świń:

1. Pan Jacek Marcinkowski
2. Pan Wiesław Różański
3. Pan Roman Miler

III. Członek komisji reprezentujący Krajową Radę Izb Rolniczych:

1. Pan Andrzej Marcin Frąckowiak

Odsłon artykułów:
1249961

Aktualności

Starsze...

Ostatnie notowania

kliknij na obrazku ↓
2018 MRiRW
 

Pobierz zasady bioasekuracji

kliknij na obrazku ↓

biosaekuracja okladka

MRiRW: zasady identyfikacji świń

kliknij na obrazku ↓

MRiRW naglowek pisma