IMG 3554 2  IMG 6019 filtered  Obraz 185  Obraz 133

        

Nastroje producentów są optymistyczne co do możliwości dalszych wzrostów cen

W ubiegłym tygodniu nie było zdecydowanych ruchów cenowych. Większość krajów, z powodu dnia świątecznego, utrzymało cenę, a tylko w niektórych nastąpiły lekkie wzrosty cenowe. Podwyżka ceny o 1 cent w Niemczech nie wpłynęła zasadniczo na rynek poza wzrostami w Wielkiej Brytanii i Belgii. Francja podniosła cenę średnio jedynie o 0,5 centa. Pozycje poszczególnych krajów (o największej produkcji wieprzowiny w UE) na cenowej liście rankingowej nie uległy zmianie.

W bieżącym tygodniu w Niemczech popyt na żywiec jest ożywiony. Nastroje producentów są optymistyczne co do możliwości dalszych wzrostów cen. Tuczniki oferowane są w ilościach, które ledwie pokrywają zapotrzebowania ubojni. W dniu 7/06/2017 w Niemczech na następny tydzień ustalono cenę na poziomie 1,81 €/kg, czyli tę samą co tydzień temu.

W kraju w notowaniach KZP-PTCH cena wyniosła 5,85 zł/kg żywca, co oznacza wzrost o 1 grosz do kilograma w stosunku do ubiegłego tygodnia. Tuczników na rynku jest mało. Większe zakłady ograniczają uboje i utrzymują cenę, niejsze ubojnie natomiast płacą więcej za żywiec. Ceny wyrobów wieprzowych w detalu również wzrosły. Jednakże przy tanim drobiu i wysokich cenach wieprzowiny konsument coraz częściej będzie sięgał po produkt tańszy.

Ceny w Polsce napędzane są dużym eksportem UE do krajów trzecich. Przy czym należy liczyć się z tym, że konkurencyjność drogich unijnych produktów wieprzowych będzie malała ze wzrostem ich ceny w stosunku do wieprzowiny z USA i Brazylii.

zobacz ostatnie notowania >

Odsłon artykułów:
1249971

Aktualności

Starsze...

Ostatnie notowania

kliknij na obrazku ↓
2018 MRiRW
 

Pobierz zasady bioasekuracji

kliknij na obrazku ↓

biosaekuracja okladka

MRiRW: zasady identyfikacji świń

kliknij na obrazku ↓

MRiRW naglowek pisma