IMG 3554 2  IMG 6019 filtered  Obraz 185  Obraz 133

        

Niepokojąca sytuacja w Niemczech. Cena tuczników spada o 3 centy

Tydzień temu w krajach unijnych ceny tuczników wzrosły. Wzrost ten wyniósł od 1,2 centy we Francji do 3 centów w Niemczech i Austrii. Wzrost ceny we Francji spowodowany był niską podażą żywca wieprzowego. W Austrii liczba tuczników oferowanych do sprzedaży zmalała aż o 15% w stosunku do podaży, która była notowana zwykle o tej porze roku. Wysokie temperatury powierza spowodowały spadek przyrostów, co zaznaczyło się obniżeniem wagi ubojowej tuczników w Hiszpanii. Ceny w ubiegłym tygodniu nie zostały zmienione w Holandii i Danii. Duńskie notowania pozostają w trendzie bocznym od 11 tygodni.

Jednakże przez niepokojące praktyki rynkowe w Niemczech trend wzrostowy został zahamowany. Cztery największe firmy przetwórcze Toennies, Vion, Westfleisch, Danish Crown nie zaakceptowały ostatniej podwyżki wywołując niepokój i zamieszanie na rynkach europejskich. (ISN)

W bieżącym tygodniu niezadowolenie przetwórców niemieckich z sytuacji rynkowej utrzymało się pomimo dobrej pogody do grillowania oraz rozpoczynającego się Mundialu w Rosji. Ostatecznie cena tuczników została obniżona o 3 centy do wysokości 1,44 €/kg (VEZG).

Odsłon artykułów:
1464380

Aktualności

Starsze...

Strefy ASF

kliknij na obrazku ↓

strefy ASF   19 września 2017 GIWźródło: https://www.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/

Ostatnie notowania

kliknij na obrazku ↓
2018 MRiRW
 

Pobierz zasady bioasekuracji

kliknij na obrazku ↓

biosaekuracja okladka