IMG 3554 2  IMG 6019 filtered  Obraz 185  Obraz 133

        

Cena w Niemczech w ciągu ostatnich czterech tygodni wzrosła o 30 centów

• Duży popyt na importowaną wieprzowinę w Chinach napędza wzrost cen na rynkach europejskich. Po podwyżce cen wieprzowiny w Niemczech w dniu 27/3/2019 aż o 10 centów na rynkach unijnych ceny ruszyły w górę. Po długim okresie dokładania do interesu wśród producentów trzody chlewnej zapanowała euforia. Belgia, która do niedawna sprzedawała wieprzowinę po bardzo niskich cenach ze względu na ASF, w ostatnim notowaniu zwiększyła cenę o 11 centów informuje ISN. Wzrosty cen w ostatnim tygodniu w Holandii i Austrii były podobne do niemieckich (+10 centów). Nieco mniejsze podwyżki cen wieprzowiny zanotowano we Francji i Danii i Hiszpanii (od 5 do 7 centów).

• Silny wzrost popytu ze strony Chin przy ograniczonej podaży żywca nie pozwala na pokrycia zapotrzebowania na surowiec w Niemczech. Producenci żywca korzystają z sytuacji żądając coraz wyższych cen. W dniu 3/4/2019 cena w Niemczech została ustalona na poziomie 1,70 €/kg (wbc). Według notowań VEZG cena w Niemczech w ciągu ostatnich czterech tygodni wzrosła o 30 centów.

USA: Według USDA w marcu pogłowie świń w USA wzrosło o 2% w stosunku do stanu sprzed roku. Ceny wieprzowiny wykazują trend rosnący. W ciągu ostatnich 4 tygodni ceny wzrosły z 51,85 ₵ do 73,47 ₵ za funt. Wzrost ceny wyniósł $45 na sztuce.

Odsłon artykułów:
1618741

Aktualności

Starsze...

Strefy ASF

kliknij na obrazku ↓

Strefy ASFźródło: https://www.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/

Ostatnie notowania

kliknij na obrazku ↓
2018 MRiRW
 

Pobierz zasady bioasekuracji

kliknij na obrazku ↓

biosaekuracja okladka