IMG 3554 2  IMG 6019 filtered  Obraz 185  Obraz 133

        

Na europejskim rynku tuczników w 35 tygodniu brak wyraźnego trendu cenowego

• Na europejskim rynku tuczników w ostatnim tygodniu brakowało wyraźnego trendu cenowego. Hiszpania i Holandia utrzymała ceny z tygodnia poprzedniego. Austria i Belgia pozostała pod silnym wpływem spadku ceny w Niemczech. W obu tych krajach redukcja ceny wyniosła odpowiednio -3,1 oraz 2,5 centów za kg w przeliczeniu na wagę tuszy. W Danii i Francji podniesiono ceny o 4 centy /kg (wbc) – informuje ISN.

• Na rynku niemieckim po dokonanej korekcie (-3 centy) w 34 tygodniu sytuacja jest stabilna. W kolejnym tygodniu liczba sztuk oferowanych do uboju bez problemów znajduje odbiorców. W notowaniach VEZG w dniu 28/8/2019 cena 1,85 €/kg (wbc) została utrzymana na poziomie sprzed tygodnia.

• Krajowe zakłady w większości utrzymały swoje cenniki na niezmienionych poziomach zgodnie z tym co dzieje się na rynku niemieckim.

• Średnia cena żywca wieprzowego w Chinach według danych ministerstwa handlu w dniu 23 sierpnia br. wzrosła do 31,77 juanów /kg. Wzrost cen wieprzowiny oraz warzyw jest głównym motorem napędowym wzrostu inflacji, której dynamika jest największa o 18 miesięcy.

Odsłon artykułów:
1678277

Aktualności

Starsze...

Strefy ASF

kliknij na obrazku ↓

Strefy ASFźródło: https://www.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/

Ostatnie notowania

kliknij na obrazku ↓
2018 MRiRW
 

Pobierz zasady bioasekuracji

kliknij na obrazku ↓

biosaekuracja okladka